Op kasteel Cannenburch in Vaassen is de 10.000ste bezoeker van de Gelredagen feestelijk ontvangen. Maja Sparnaaij uit Gendt kreeg een pakket met streekproducten, een cd van Ritn Ditn en een museumjaarkaart uit handen van verslaggever René Arendsen. 'Mijn dag kan niet meer stuk', reaageerde de gelukkige winnares. Sparnaaij was een dagje met haar bridgeclub in Vaassen en wilde al een museumjaarkaart kopen, maar dat hoeft dus niet meer.

In totaal openden 30 kastelen, musea en andere bezienswaardigheden gratis de poorten voor bezoekers. De Romeinse tempel onder de kerk van Elst, de kastelen Doorwerth en Huis Bergh en het Nederlands Openluchtmuseum waren de best bezochte locaties. Op de laatste Gelredag gekoppeld aan Een wagen vol verhalen kwamen zaterdag ruim 500 bezoekers af.

Omroep Gelderland organiseerde de Gelredagen sinds september vorig jaar samen met Erfgoed Gelderland, RBT-KAN en het Nederlands Openluchtmuseum. Vorig jaar waren de Gelredagen gekoppeld aan de Ridders van Gelre, dit jaar waren de tradities en gebruiken uit de uitzendingen van Een wagen vol verhalen te beleven op de evenementen. De Gelredag van zaterdag was voorlopig de laatste. Op zaterdag 10 september start een nieuwe serie Gelredagen, dan is er weer wekelijks een locatie uit het tv-programma de Ridders van Gelre gratis toegankelijk.

Bekijk hier alle foto's van de Gelredag op kasteel Cannenburch.

Categories:: Redactioneel Gelredagen

Meer verhalen

Boterlammetje

12 mei 2014
Janna te Peele
Galerij

Met een bijl in eiken gebinten slaan

13 oktober 2014
h.b.barmentloo

Onweer

08 maart 2015
Gerry
Video

Valkhof in de zon

14 april 2015
William Smulders

Achterhoekse heufkeze

24 november 2015
Gerhard Kwak
Video

De huisslachting

09 september 2014
Eibert Kuiper

Het Ruitergat

11 maart 2015
Bernadette Dijkkamp
Galerij

Honing- en Bijenmarkt Eerbeek

09 juli 2014
Ton Fleur

Roosjes maken voor de Ooyse kermis

19 juni 2014
Merel Lammertink
GalerijVideo

Roggebroodweging Muldersfluite

30 december 2014
Harry Somsen
Video

Kruudmoes bij de Apeldoornse Vierdaagse

03 juni 2014
Arjan Hoefakker

Het één na oudste beroep ter wereld

09 december 2015
Piet Schuijn
Galerij

Mijn vriendin als Sarah

15 december 2014
Anita Berntsen
VideoGalerij

Maak je eigen steen

01 juli 2014
Erna Kruitwagen-Hajenius

Het recept van pannenkoek met worst

07 december 2014
Stien Meuleman

Koude klompen

17 december 2015
Gerhard Kwak
Galerij

Eten uit de krant

09 mei 2014
Willem Franck