De derde aflevering van een wagen vol verhalen rijden we door Wijchen en het buitengebied van Alverna. Tijdens het rijden van deze mooie route komen er bijzondere verhalen aan bod. Wat dacht u van takken zwaaien? Of een dansgarde? En we krijgen bezoek van de marketensters. Deze dames verzorgden vroeger de soldaten van de schuttersverenigingen. Ze kwamen langs met een drankje en een mandje met kaas en brood. Renate en de gasten op de wagen worden ook bediend door de marketensters en gaan aangesterkt weer verder. Ook deze week hebben we weer een muzikant op de wagen. William Smulders zingt een mooi lied over de omgeving en verteld wat deze regio met hem doet.

En wie denkt er bij een ambacht aan een barbier? Deze bijzondere vaardigheid hoort ook thuis in onze serie over de ambachten.

Het thema is rouwen en herdenken. We stoppen al snel bij de begraafplaats van Wijchen. Daar staat een lijkenhuisje. We horen waarvoor het gebouw vroeger gebruikt werd. Iedereen rouwt op zijn eigen manier. In onze reportage gaan we met Diana Jansen naar een dierenbegraafplaats. Twee van haar hondjes liggen hier begraven. De begraafplaats geeft haar veel steun en troost.  

Al nieuwsgierig naar de verhalen? Deze kunt u hier rechts van de pagina lezen. En hieronder ziet u ze in de uitzending.

Categories:: Redactioneel Overlijden Wijchen Een wagen vol verhalen

Meer verhalen

Robuust en elegant de botter

30 december 2015
Lotte van der Krogt

Kito de Dijkpoortkat en Herman Willem Daendels

22 april 2015
Sandra Oosterveen
Video

Disse kant, een muzikale ode aan De Liemers

12 december 2014
Joop Boxstart
Galerij

Kidskoningin Zutphen

16 september 2014
Ciska Lagendijk

Ongel: de voorganger van frituurvet

13 januari 2016
Gerhard Kwak
Video

Crossen met kevers in Laren

11 januari 2016
Ton Hissink

Eper Bijenmarkt

15 december 2015
M. de Voogd

Poppetjes maken van klei

18 juni 2014
Willem Wiegers

Het huwelijk vroeger

08 augustus 2014
Albert Steert
Video

Gezond door kruiden?

13 mei 2015
Elvira van Tinteren

Generaties lang vernoemd naar Opa

12 maart 2015
Gerdien van der Zee

Altijd vooraan in aangepast hemd

30 november 2015
Agatha kleinNijenhuis

Schooiersvrowke

12 mei 2014
Marijke Jansen

Huiskamer Filmfestival Hattem

24 februari 2015
Henderikus Cazemier

Gortepap met stroop

20 juli 2015
Lilian Schimmel
Video

Midwinterhoornblazen

12 mei 2014
Bert Bloemert

Slachtschotel

06 februari 2015
Gerhard Kwak